NOVI PORAZ PARTIZANA Zadar slavio nakon produžetka

Košarkaši Partizana poraženi su od Zadra rezultatom 96:94, nakon produžetka u utakmici 19. kola ABA Lige.

Poslije dvadeset minuta igre Zadar je imao četiri poena prednosti, vodio je domaći tim rezultatom 41:37, a u posljednjih deset minuta Zadar je ušao sa plus šest.

Uspio je Partizan da uhvati rezultatski priključak, a onda je Jaramaz trojkom šest sekundi prije kraja meča svom timu donio izjednačenje (83:83).

Ipak Zadrani su se bolje snašli u produžetku, pa su u posljednji minut ušli sa pet poena viška. Na 12 sekundi do kraja Partizan je ponovo trojkom, ovaj put Radanovića uspio da priđe na tri poena. U nastavku je Vuković fauliran, promašio je oba bacanja, a onda je Dangubić pogodio jedno od dva bacanja, upisao je ofanzivni skok, ali nije uspio da poentira pa je pobjeda otišla na stranu Zadra.

Najefikasniji na meču bio je Partizanov Tomas sa 24 poena dok Mavra iz Zadra postigao 20 koševa

Partizan nakon ovog kola ima sedam pobjeda i 11 poraza dok je za Zadar ovo bio šesti trijumf u sezoni.