NOVI ŠAMAR ZA LUKU JOVIĆA! To kako mu je Zidan produžio agoniju može da znači SAMO JEDNO!

Luka Jović ponovo nije naišao na razumijevanje Zinedina Zidana, trenera Real Madrida poslije čijeg najnovijeg poteza kao da je sve jasnije da se srpskom reprezentativcu “smiješi” odlazak, možda i najpre samo privremeni, u neku drugu sredinu.

Naime, na prvenstvenom meču protiv Espanjola, “kraljevići” jesu pobijedili goste iz Barselone sa 2:0, ali iako su igrali sa tri napadača, mjesta ni u startnoj postavi, ni kada su na red došle tri izmjene, nije bilo za Jovića koji je ostao neiskorišćena rezerva na klupi.

Real je poveo golom Varana u 37. minutu na dodavanje Benzeme, a onda je Francuz iz uloge asistenta “prešao” u strelce, povisivši na 2:0 u 79. minutu. Samo dvestotinak sekundi kasnije, kada je Zidan već bio poslao Modrića na teren umjesto Krosa, njihov saigrač Mendi je dobio drugi žuti karton.

Zato su preostale dve izmene bile defanzivnog tipa (Vinišijusa i Rodriga zamenili su Militao i Dijaz), što je samo nastavilo agoniju koju mladi srpski as doživljava u madridskom gigantu od strane Zidana.

Podsjetimo, Luka Jović je najpre kubirio s povredom u novom klubu, potom dobijao šansu “na kašičicu”, a i kada bi duže zaigrao, bio bi to pravi haos zbog stalnih promena jedanaestorke koja nastupa u dresu Reala, da je prvi gol i jedini za Madriđane dao tek 30. oktobra.

Od tada je odigrao samo osam minuta protiv Betisa, da bi neiskorišćena rezerva bio u utakmicama protiv Galatasaraja, Real Sosijedada, PSŽ-a, Alavesa i ove subote protiv Espanjola.

U cijelom novembru odigrao je samo pomenutih osam minuta, pa rastanak i ne djeluje tako nemoguće, iako je doveden ovog ljeta za čak 60 miliona evra poslije bravura u nemačkom Ajntrahtu.

Već se spominje da bi Jović u zimskoj pauzi mogao da od napozajmicu u Milan, a da će u suprotnom smjeru da krene Poljak Kšištof Pjontek.

Foto EPA/Matteo Bazzi

Ono što je za njega akutna otežavajuća okolnost je da je trener Zinedin Zidan i bez korišćenja usluga srpskog napadača uspeo da stabilizuje ekipu posle lošeg starta sezone.

Real sada vodi u španskom prvenstvu, sa tri boda više od Barselone koja je odigrala meč manje, a u Ligi šampiona je obezbijeđen prolazak u drugu fazu, i pored samo dvije pobjede u pet odigranih utakmica, pošto u grupi koju je osvojio PSŽ, “otpisani” Klub Briž i Galatasaraj nisu uspjeli da kolo prije kraja ostvare nijednu pobjedu, zajedno.

Uz sve to, novim pogotkom, Jovićev direktni rival za mjesto u standardnoj postavi, Karim Benzema, učvrstio se na čelu liste strijelaca španskog prvenstva sa 11 pogodaka u dosadašnjem toku Primere.