NOVO IZNENAĐENJE Asano šokirao Njemačku

Serija iznenađenja na Mundijalu se nastavlja. Japan je preokretom u drugom dijelu šokirao Njemačku i došao do velike pobjede 2:1.

Sjajan meč su odigrali Njemačka i Japan. Otvoreno sa puno prilika za gol i taktičkim nadmudrivanjem.

Japan je prvi zatresao mrežu rivala ali je Maeda bio u nedozvoljenoj poziciji. Nakon toga je Njemačka preuzela igru. Stvarali su šanse i na kraju terenska inicijativa je donijela rezultat kada je Gundogan pogodio sa penala. U finišu prvog dijela Kai Haverc je još jednom zatresao mrežu rivala, ali je bio u ofsajdu.

Izmjene koje je napravio stručni štab Japana donijele su preokret, posebno ulazak Takuma Asana. Istina imala je Njemačka još šansi kada je Gundogan pogodio stativu. Zatim je Gonda imao četiri intervencije za minut kada je odbranio brojne pokušaje pancera. Kazna za promašaj je stigla brzo.

Minamino je probio dobro šutirao a Nojer odbio loptu do Doana koji je poslao u mrežu.

Njemačka se nije oporavila od šoka a uslijedio je novi. Asano koji je dobio veliku energiju je pobjegao čuvarima i donio preokret

Sedam minuta sudijske nadoknade.

GOOOOL Kakav preokret Japana! Asano je bježao odbrani Njemačke i uspio je da napokon postigne gol za ogromno slavlje”samuraja”. Japan vodi 2:1. Bivši igrač Partizana je donio ogromnu energiju i preokrenuo je tok meča.

75.min Sad ni Nojer nije mogao ništa. Izmjene Japana su donijele rezultat. Doan je krunisao odličan napad i donio izjednačenje. Minamino je šutirao Nojer odbranio, a Doan bio na mjestu.

73.min Fantastični Nojer! Ito je strahovitom šutirao a sjajni čuvar mreže odbranio a zatim je iz dobre pozicije Sakai poslao loptu preko gola.

71.min Gonda je bio sjajan. Golman Japana je odbranio čak četiri dobra udarca Nijemaca. Velika šansa da povećaju prednost.

68.min – Japan je puno dobio ulaskom Asana, već treći put bivši igrač Partizana opasno prijeti Njemačkoj.

60. min – Nova šansa za Njemačku, Gundogan je pogodio stativu. Namjestio se i nije pogodio.

U igru je ušao i bivši fudbaler Partizana Asano.

50.min -Napokon prijete i Japanci. Kamada je šutirao i izborio korner.

Nastavljen je meč. Miler je odlično probio odigrao za Gnabrija koji je očešao prečku.

KRAJ PRVOG DIJELA

45.min – Haverc je zatresao mrežu ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije reprezentativca Njemačke.

Igraće se još četiri minute.

45.min -Nijemci ne odustaju od ofanzive. Musijala je imao novu šansu, ali je šutirao preko gola.

32.min – Penal za Njemačku! Gundogan je bio siguran za vođstvo 1:0. Penal je inače skrivio golman Japana Gonda.

26.min – Pritisak Njemačke se nastavlja. Za sad Japanci se veoma organizovano brane. Izblokirali su pokušaje Gundogana koji je već imao dvije velike šanse.

16.min – Dobar pokušaj Njemačke. Ridiger je pokušao glavom i malo je nedostajalo da pogodi mrežu Japana.

8.min -Japan je zatresao mrežu. Sjajnu kontru su pretvorili u gol, ali je Maeda bio u nedozvoljenoj poziciji.

Počeo je meč.

Njemačka ove godine ne važi za izrazitog favorita, ali se „panceri“ nikad ne smiju otpisati i uvijek imaju najveće ambicije. Prva prepreka ka novom velikom rezultatu na najvećoj fudbalskoj smotri biće im k neugodni Japanci.

Poslije osvajanja Svjetskog prvenstva 2014. godine, stigao je veliki neuspjeh na Mundijalu u Rusiji četiri godine kasnije, kada su ispali po grupama i nastavili kletvu, s obzirom da su Francuska, Italija i Španija takođe ispadali u grupnoj fazi kao šampioni.

Propustili su samo jedno prvenstvo, kada im je 1950. godine zabranjeno da učestvuju, a na krovu sveta bili su četiri puta.

Što se Japana tiče, oni su prvi put učestvovali 1998. godine i od tada nisu propustili nijedno takmičenje. Tri puta su igrali u osmini finala. Imaju nekoliko veoma opasnih igrača koji mogu da naprave problem. U ovoj grupi su još Španija i Kostarika. Meč se igra na Kalifa stadionu