Nula u derbiju: Partizan i Zvezda igrali u skladu sa atmosferom

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde remizirali su u plej-of utakmici Superlige Srbije, rezultatom 0:0.

Mirko Ivanić

U utakmici koja je igrana pred praznim tribinama stadiona u Humskoj, gledaoci nisu imali priliku da se nagledaju fudbala vrijednog derbija.

Za crveno-bijele ova utakmica nije imala rezultatski značaj jer su ranije obezbijedili šampionsku titulu.Partizanu preostaje bitka za pozicije koje vode u Evropu, a trenutno se nalaze na 4. mjestu koje dijele sa ekipom Vojvodine sa 58 bodova.

Na kraju susreta čini se da je ovaj ishod ipak najrealniji, kada vidimo sve što su nam priredili i jedni i drugi danas.

Tok meča:

90+3 Sudija Trifković svirao je kraj susreta, na kraju možda i najrealniji rezultat.

90. minut Bukari je sjajnim trkom došao do lopte i krenuo ka golu, ali ga je srušio Vujačić i zaradio žuti karton.

87. minut Najbolja šansa na utakmici, Mitrović je probio po lijevoj strani, nabacio loptu za Bukarija koji glavom pogađa stativu.

82. minut Sjajna prilika za Nemanju Jovića, koji je loše zahvatio loptu sa oko 11 metara od gola, Borjana nakon divne lopte Dijabatea.

80. minut Partizan je pokušao iz prekida da dođe do gola, ali je Vujačić bio u ofsajdu.

72. minut Ponovo je Partizan bio u šansi, kada je Dijabate prošao po desnoj strani, ali je zakomplikovao situacijom driblingom viška i lopta je izbačena van terena.

70. minut Partizan je sjajno iznio kontru, centrirao je Filipović, ali je Dragović izbacio loptu u korner.

66. minut Prve varnice na meču, Urošević je zaradio žuti karton, nakon grubog starta nad Bukarijem, a nakon toga su imali šta da mu prigovore igrači Zvezde

60. minut Sjajna prilika za Partizan Natho je mogao u prvom kontaktu sa loptom da dovede Partizan u vođstvo, ali sjajno je reagovao Borjan.

59. minut U igri je Bibras Natho umjesto povrijeđenog Kvinsija Meniga za Partizan.

55. minut Menig se požalio na povredu, čini se da neće moći nastaviti utakmicu, ritam je splasnuo.

49. minut Rikardo je lijepo spustio loptu za Meniga koji je šutirao sa oko 20 metara od gola, ali lopta je otišla preko prečke.

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena za sada.

45+1 Sudija Trifković odsvirao je kraj prvog poluvremena.

42. minut Najbolja prilika za Zvezdu na utakmici, Katai se sjajno snašao na malom prostoru u šesnaestercu, došao ispred Stevanovića, ali je poslao loptu pored gola.

38. minut Nezgodan centaršut uputio je Kanga iz slobodnog udarca, lopta je pala ispred Stevanovića koji je izbacio loptu u korner.

34. minut Splasnuo je ritam na utakmici, igra se većinom na sredini terena.

26. minut VRHUNSKA šansa za Partizan, Menig je sjajno prošao po lijevoj strani, uputio loptu u sredinu, a Dijabate je užasno zahvatio loptu sa oko 11 metara od gola Zvezde i šutirao peko gola.

24. minut Ivanić je uputio nešto između šuta i centaršuta sa lijeve strane, ali lopta ponovo odlazi pored gola.

21. minut Zvezda je uspostavila kontrolu nad loptom i sve češće dolazi u posljednju trećinu terena.

15. minut Sjaajna prilika za Crvenu zvezdu, Aleks Vigo je uputio polu-visoku loptu prema Pešiću koji je zakasnio za pola koraka i lopta završava u rukama Stevanovića.

14. minut Nakon kratko izvedenog kornera, Mijailović je pokušao sa oko 25 metara da ugrozi gol Partizana, ali je to bio lak plijen za golmana Stevanovća.

9. minut Mening je ubacio loptu sa lijeve strane, Rikardo je pokušao glavom, ali lopta odlazi pravo u ruke Milana Borjana.

7. minut. Zvezda je sjajno riješila presing Partizana, Pešić se izvukao na lijevu stranu, prošao prema golu, ali se lopta odbila do Rodića, koji je desnom, slabijom nogom šutirao tik pored gola Partizana.

4. minut Nakon kornera Meniga, sjajno je skočio Vujačić ali lopta odlazi pored lijeve stative Borjana.

3. minut sjajna prilika za Partizan, loptu je ubacio Menig, Rikardo se našao u šansi, ali od svega korner za Partizan.

1. minut Sudija je dao znak za početak meča, a prvi napad biće za ekipu Zvezde

Evo i početnih postava:

Partizan: Stevanović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Pantić, Kolorado – Dijabate, Jović, Menig – Rikardo.

Crvena zvezda: Borjan – Vigo, Eraković, Dragović, Rodić – Mijailović, Kanga – Bukari, Katai, Ivanić – Pešić.