Obradović bez titule: Preokreti, drama, produžetak! ASVEL šampion Francuske (VIDEO)

Košarkaši Lion Vilerbana su šampioni Francuske za sezonu 2021/22.

Oni su u odlučujućoj petoj utakmici na svom parketu poslije preokreta, velikih uzbuđenja i produžetka savladali Monako sa 84:82, te tako odbranili trofej osvojen prošle sezone.

U prvoj četvrtini domaći su imali 17 poena prdnosti, a na velii odmor su otišli sa “plus 10”, međutim, u nastavku su gosti zaigrali mnogo bolje i u četvrtom periodu stigli do osam poena viška, a na kraju se ušlo u uzbudljivu završnicu.

Tim iz Kneževine, na čijoj klupi sjedi srpski stručnjak Saša Obradović, imao je sve u svojim rukama, ali je na 1,8 sekundi Džejms napravio prekršaj nad Okoboom koji je poentirao za 75:75, međutim, promašio je dodatno bacanje, tako da se ušlo u dodatnih pet minuta.

I tu je viđena drama, Okobo je u samoj završnici promašio tri od četiri slobodna bacanja, Monako je imao napad za pobjedu ili novo izjednačenje, ali je Džejms izgubio loptu tako da je ostalo 84:82 za tim koji je poznat kao ASVEL, a ovo mu je 21. titula.

Iako je umalo postao tragičar Okobo je bio najzaslužniji za trijumf sa 20 poena, devet asistencija i sedam skokova, Hauard je ubacio 15 poena uz devet uhvaćenih lopti, a Fal je ubacio 14 poena.

Na drugoj strani Džejms je imao 16 poena i 10 skokova, Bejkon i Dialo su ubacili po 14, a Motajunas je postigao 11 poena.