OČAJNA POSLJEDNJA ČETVRTINA Zvezda poražena u Beogradu od Žalgirisa

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Žalgirisa sa 75:69 nakon partije u kojoj su crveno-bijeli definitivno mogli više.

Presudila je loša poslednja četvrtina srpskog tima u kojoj je do dva i po minuta do kraja meča Zvezda imala samo dva postignuta poena, odnosno nijedan iz igre.

Crvena zvezda je bolje počela utakmicu od rivala i već u ranoj fazi prve dionice imala sedam poena razlike što je dobar plus za tu fazu meča. Ono što za crveno-bijele nije dobro jeste da je prednost ekspresno i istopljena.

Zvezda je imala pet vezanih poena na startu, Hol je ubacio trojku a zatim Ognjen Kuzmić pokazao kako može da i te kako posluži na obje strane, prvo odigrao odličnu odbranu a onda se dao u sprint i bio najbrži te položio loptu na obruč litvanskog tima.

U jednom trenutku je naprasno stala igra Crvene zvezde. Nakon sedam razlike, Žalgiris je preokret počeo serijom od pet poena u nizu kada je Saša Obradović vidjeo da stvari ne idu dobro. Lekavičijus je bio “krivac”, igrao je sjajno i odbranu i napad, a nakon njegove trojke razbesnio se trener domaćina.

Ostao je sam opasni Lekavičijus ali je imao puno sreće pošto se Kori Volden na putu da mu oteža situaciju okliznuo i ostavio ga samog. Hol je pogodio još jednu trojku kojom je izjednačio na 17:17, da bi do sirene oba tima ubacila još po dva poena.

Za razliku od prvog perioda, u drugom su crveno-bijeli uglavnom jurili zaostatak koji je imaolitvanski tim. Izabranici Saše Obradovića su djelovali prilično zbunjeno.

Crveno-beli nisu mogli da zamisle bolji početak drugog poluvremena, bio je potpuno u znaku Dejana Davidovca koji je zablistao u vrlo teškom momentu i serijom poena doneo preokret svom timu. A to se desilo za samo dva minuta igre u trećoj četvrtini.

Davidovac je diktirao tempo i osam poena u seriji, prelomni momenat za povratak bio je faul uz namernu ličnu grešku Žofrija Lovernja. Davidovac je prošao do koša i pogodio od tablu, a u želji da udari košarkaša Zvezde po šuterskoj ruci, Lovernj je promašio i udario Davidovca po faci.

Iz tog “velikog napada”, odnosno dva vezana napada, Crvena zvezda je ubacila dva poena i bacanje od strane Voldena, a potom i Korija Voldena.

Spriječili su crveno-bijeli ono što se dešavalo u prvom poluvremenu i zatvorili prolaz ka košu, ali su onda proradile trojke pa su Litvanci na poslednju pauzu otišli sa prednošću od dva poena.

Kao i na startu druge deonice, prazan hod u igri imala je Crvena zvezda u lošem trenutku, na kraju poslednje četvrtine. Na pola posljednje deonice su crveno-beli imali samo dva postignuta poena što nikako nije bio dobar razvoj situacije.

Zvezda je onda nanizala poene i dovela do neizvesne završnice, ali nije mogla u finišu da slomi Litvance. Da je za nijansu bolje počela poslednji period, Zvezda bi izvesno bila bliža trijumfu.