Odbojkašice Bimal Jedinstva porazom u Francuskoj završile evropski put

Odbojkašice Bimal Jedinstva poražene su od francuskog Sen Rafaela rezultatom 3:0 u revanš utakmici osmine finala CEV Kupa. I u prvoj utakmici u Brčkom BH tim je doživio poraz od 3:1.

Jedinstvo je dobro otvorilo utakmicu, a prvi set bio je izuzetno neizvjestan, međutim, domaće odbojkašice u završnici su imale više strpljenja i dobile ga na razliku sa 27:25. U drugom setu takođe je viđena velika borba ali su odbojkašice Sen Rafaela ponovo osvojile samo dva poena više od Brčanki (25:23). Nakon dva osvojena seta bilo je jasno da tim iz Francuske ide u narednu rundu pa je treći set koji su domaće odbojkašice dobile sa 25:18, bio samo formalnost.

Uprkos činjenici da su završile svoj evropski put, za Brčanke je ovo najuspješnija sezona u Evropi, s obzirom na to da su igrale osminu finala drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.