ODBOJKAŠICE SRBIJE SILOVITE NA STARTU Maksimalna pobjeda nad Finskom za zagrijavanje na EP

Odbojkašice Srbije pobjedom su startovale na Evropskom prvenstvu, a na otvaranju ovog takmičenja izabranice Zorana Terzića pobijedile su Finsku, maksimalnim rezultatom 3:0 (25:17, 25:15, 25:17).

Dobro je Srbija otvorila meč. U prvom setu je imača čak 9 set lopti što dovoljno govori o tome kakva je razliku u kvalitetu između ova dva tima.

Nastavila je Srbija da dominira u ovoj utakmici, a već polovinom drugog i u trećem setu selektor Zoran Terzić je šansu pružio svim igračicama. U potpunosti je promiješao karte, ali i pored toga Srbija je zabilježila ubjedljivu pobjedu.

Narednu utakmicu Srbija igra protiv Bugarske u nedelju od 16 časova, a u grupi se još nalaze još Francuska, Grčka i Turska.