Odbojkašima Srbije samo bod na startu Svjetskog prvenstva, MARATON pripao Amerikancima

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15) u meču prvog kola Grupe “C” na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u Italiji i Bugarskoj.

FOTO ODBOJKAŠKI SAVEZ SRBIJE/PROMO

Srbija je odlično otvorila meč i prvi set, iznenađujuće lako, protiv jednog od najozbiljnijih favorita za osvajanje medalje, riješila u svoju korist rezultatom 25:15 za 134 minuta.

Poslije odlične igre u prvom setu, Srbija je stigla do vođstva, a uzvratile su SAD na identičan način za izjednačenje na 1:1 u setovima. U trećem setu se vodila izjednačena borba, da bi Srbija u finišu uspela da se rezultatski odvoji, dobije set sa 25:21 i povede sa 2:1.

Amerikanci su u četvrtom setu vodili sa 19:12, ali je Srbija smanjila na 19:15, pa zatim 20:18, ali su Amerikanci povisili na 22:18. Sa dva vezana poena, Srbija smanjuje na 22:20, ali su SAD zatim osvojile tri uzastopna poena za konačnih 25:20 za izjednačenje na 2:2 u setovima.

U petom setu, SAD su povele sa 4:0, a Srbija odmah smanjila na 4:3. Poveli su Amerikanci sa 7:4, pa 9:5 i 11:6. Srbija je smanjila na 11:8, ali su SAD odmah povećale na 13:8. Nije Srbija uspjela da preokrene rezultat, pa su SAD peti set dobile sa 15:10, a meč sa 3:2.

Utakmicu u dvorani Palaflorio posmatralo je 3.150 gledalaca, a sudili su Fabricio Paskvali iz Italije i Đang Liju iz Kine.

Foto Odbojkaški savez Srbije/Promo

Utakmicu u Bariju posmatrali su Ivan Miljković, prvi potpredsjednik OSS, Vasa Mijić, Veljko Petković i Andrija Gerić, osvajači zlatne medalje na OI 2000. u Sidneju, kao i više od 40 predstavnika Regionalnih odbojkaških saveza iz Srbije, koji su u Bari iz Srbije doputovali sinoć autobusom.