ODLAZAK VELIKANA Olimpik Lion i Mančester Siti u ČETVRTFINALU Lige šampiona

Ekipa Olimpika iz Liona i Mančester Sitija su obezbijedile plasman u četvrtfinale Lige šampiona, a Juventus i Real Madrid su se oprostili od takmičenja.

Francuski tim je, poslije minimalnog trijumfa od 1:0 na svom terenu, poražen u Torinu s 2:1, ali mu je gol u gostima bio dovoljan da ode u narednu rundu.

Lion je poveo golom Memfisa Depaja sa bijele tačke u 12. minutu, a pogoci Kristijana Ronalda u 43. takođe sa 11 metara i 60. minutu nisu bili dovoljni da “Stara Dama” ode među osam najboljih.

Englezi su na svom “Itihadu” sa 2:1 bili bolji od novog španskog šampiona, a istim rezultatom slavili su i u Španiji.

U Mančesteru Rahim Sterling je donio prednost “Građanima” već u devetom, a izjednačio je Karim Benzema 19 minuta kasnije.

Sve dileme oko putnika u četvrtfinale otklonio je Gabrijel Žezus poslije velike greške Rafaela Varana u 68. Minutu.