Olimpija savladala Megu i izjednačila se sa Igokeom u ABA ligi

Košarkaši Olimpije pobijedili su Megu Bemaks rezultatom 91:78 u utakmici 15. kola regionalne ABA lige.

Za tim iz Slovenije ovo je bila peta pobjedam, sa kojom se izjednačila sa Igokeom na tabeli, a samo jedan trijumf manje na začelju ima tim Krke.

Nešto bolje je Mega otvorila meč i prvu dionicu završila je sa pet poena viška (20:15), a na poluvremenu su još više povećali prednost (43:35).

Olimpija je treći period dobila sa 26:18 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa izjednačenim rezultatom (61:61). Prve poene u posljednjoj četvrtini postigla je Mega ali je Olimpija uzvratila serijom 8:0.

Domaćin je na nešto više od dva minuta do kraja došao do najubjedljivije prednosti u meču 81:73, a onda je Simonović pogodio nakon ulaza uz dodatno slobodno bacanje za plus 11. Uzvratio je Ašćerić trojkom međutim malo je vremena ostalo za Megu da dođe do preokreta.

Najefikasniji na meču bio je Domen Lorbek iz Olimpije sa 23 poena dok je Zoran Nikolić postigao četiri poena manje i bio najefikasniji u timu Mege.