Orlice slavile nakon drame: Dva produžetka i trojka za pobjedu u posljednjim sekundama

Košarkašice Orlova teže od očekivanog pobijedile su Lavove rezultatom 105:104, u dramatičnoj završnici nakon dva produžetka.

košarkašice orlova slave

Najefikasniji pojedinac na susretu bila je košarkašica Lavova Milica Đokić koja je upisala 23 poena, 9 skokova i 7 asistencija, a pratila je Mirela Halilović sa poenom manje. U pobjedničkoj ekipi istakla se Hana Predojević sa 18 poena, a dva poena manje postigla je junakinja meča Danijela Mitrović.

Lavovi su bolje ušli u utakmicu i poveli nakon prvih 10 minuta, ali su Orlovi u drugoj četvrtini zaigrali dosta bolje i držali prednost sve do posljednjih pet minuta, nakon kojih je utakmica otišla u prvi produžetak.

Ni nakon dodatog vremena pobjednik ponovo nije određen, pa se borba nastavila u drugom produžetku.

U posljednjem minutu drugog produžetka drama doživljava potpuni vrhunac, kada je na 15 sekundi do kraja na semaforu pisalo 104:102 za gošće iz Brčkog. Lavovi promašuju drugo slobodno bacanje, a u kontranapadu Marina Ristić pronalazi Danijelu Mitrović, koja pogađa trojku za pobjedu Orlova i erupciju oduševljenja publike u sportskoj dvorani “Obilićevo”. Bnjalučanke su na ovaj način ostale jedini neporaženi tim u ligi i sada imaju omjer 12-0, dok je ovo treći poraz Brčanki uz deset pobjeda.