ORLOVI ISPUSTILI POBJEDU Prokockali dva gola prednosti u Istanbulu

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno s Turskom u Istanbulu 2:2 u utakmici 4. kola B Lige nacija.

Srbija je do vođstva u Istanbulu došla u 21. minutu, kada je Sergej Milinković Savić nastavio svoju golgetersku seriju. Mihajlo Ristić je loptu ubacio s lijeve strane, a SMS se odlično snašao na drugoj stativi, nadskočio svog čuvara i glavom poslao loptu u mrežu.

U 30. minutu nova sjajna šansa za Srbiju. Darko Lazović je ubacio lijevom nogom, Filip Đuričić prebacio na dalju stativu, a otvorenim stopalom Mihailo Ristić prebacio gol rivala.

Uz terensku inicijativu Srbija je privela prvo poluvrijeme kraju, ali se rezultat nije promijenio nakon prvih 45 minuta.

Čim je počelo drugo poluvrijeme, u 48. minutu, penal za Srbiju. Siguran sa bijele tačke bio je Aleksandar Mitrović.

Aleksandar Mitrović postigao je 36. pogodak u reprezentaciji Srbije! Približio se ovim golovima Blagoju – Moši Marjanoviću, Savi Miloševiću na jedan i Stjepanu Bobeku na dva gola zaostatka na vječnoj listi!

Imala je Srbija sjajnu situaciju, ali ni Turska se nije predavala. Čahanolu u 57. i Tufan u 76. minutu su donijeli Turskoj izjednačenje.

Još nekoliko sjajnih prilika imala je Srbija u ovom meču. U 64. minutu Mitrović je pogodio stativu, u nastavku je i Sergej Milinković Savić imao sjajnu priliku, ali se mreža Turske više nije tresla.