Ostalo

Ovo se u Formuli 1 nije desilo 62 godine: Maks Ferstapen ponovio podvig Brusa Meklarena

Maks Ferstapen je pobijedio u posljednje dvije trke Formule 1 i nastavio put ka odbrani titule svjetskog šampiona.

Samo po sebi nije čudno što je Holanđanin koji vozi za Red Bul dva puta prošao prvi kroz cilj, ali treba imati u vidu da na jučerašnjem takmičenju u Belgiji i prethodno u Mađarskoj nije imao jednocifren startni broj.

U Mađarskoj je Maks počeo trku kao deseti zbog problema sa motorom u kvalifikacijama, a u Belgiji je krenuo sa 14. pozicije nakon kazne.

Posljednji put dva trijumfa jedan vozač “najbržeg cirkusa” koji je bio deseti ili slabije plasiran na staru vezao je čuveni Brus Meklaren, osnovač tima koji nosi njegovo prezime.

Pobijedio je u poslednjoj trci sezone 1959. u Americi sa desete startne pozicije, a zatim je osvojio Veliku nagradu Argentine 1960. sa 13. mjesta.

Ferstapen je ubjedljivo prvi u poretku vozača sa 284 boda, slijedi ga timski kolega Serhio Perez sa 191, zatim ide dvojace Ferarija koji čine Šarl Lekler Ferari 186 i Karlos Sains 171, a iza njih su piloti Mercedesa Džordž Rasel 170 iLuis Hamilton 160 bodova.