PARTIZAN BEZ ŠANSI ZA NOKAUT FAZU Crno-bijeli do 88. minuta vodili dva razlike, a onda se desio krah

Fudbaleri Partizana ostali su bez teoretskih šansi za plasman u grupnu fazu Lige Evrope pošto su u gostima kod AZ Alkmara odigrali nerješeno 2:2, iako su sjajno otvorili meč i vodili sa 2:0.

Fudbaleri Partizana na sjajan način su otvorili meč, već u 16. minutu došli su u vođstvo rezultatom 1:0. Asano je kao vjetar okomito krenuo ka golu, a Natho ga je pogodio idelanim pasom. Japanac je sjajno primio loptu i poslao je u mrežu.

U 25. minutu AZ Alkmar je imao veliku priliku za iznenađenje, Vujtens je nakon kornera šutirao ali je lopta otišla za malo pored gola. Samo dva minuta kasnije crno-bijeli su došli i do drugog pogotka. Kupmajners je napravio kardinalnu grešku u odbrani, lopta je došla do sume koji se sljuštio ka šesnaestercu i pogodio za 2:0.

Ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena iako je Partizan u svom posjedu loptu imao svega 28 posto od ukupnog vremena.

Dobro je Partizan otvorio i drugo poluvrijeme, a Suma je nakon samo tri minuta igre pogodio stativu.

Pokušavali su domaći da se vrate u ovaj meč, a najbliži tome su bili u 73.minutu kada je Idrizi promiješao odbranu Partizana i pogodio prečku.

Boadu je u  82. minutu dobio crveni karton, nakon što je zbog simuliranja dobio drugi žuti karton i tada se činilo da je Partizan završio posao, međutim domaći tim nije mislio tako. Poslije Kiksa Stojkovića AZ Alkmar je smanjio na 2:1 u 88. minutu, a iako s domaći imali igrača manje krenuli su ofanzivno ka golu Partizana koji se neshvatljivo povukao. Ovu inicijativu AZ Alkmar krunisao je Droijuf na asistenciju Midtsjoa. Nakon ovog remija Partizan je ostao i bez teretskih šansi za plasman u nokaut fazu jer sada za AZ Alkmarom zaostaje četiri boda.