Partizan izašao iz krize, savladan i Radnik

Fudbaleri Partizana ostvarili su još jedan trijumf u prvenstvu Srbije kojim su povećali pritisak na Crvenu zvezdu pred meč protiv Mačve.

Beograđani su na svom terenu u 28 kolu pobijedili Radnik iz Surdulice 2:0 u utakmici na kojoj su nakon odrađene kazne imali podršku svojih navijača.

U prvom dijelu “crno-bijeli” su imali terensku inicijativu, ali sem udarca Saše Zdjelara nije bilo veće opasnosti po gol gostiju.

U drugom dijelu prvo je Ognjen Ožegović pogodio stativu i to je bio nagovještaj golova.

U 64. minuti Radovič je oborio Đerleka, a sudija Brdar je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Marko Jevtović.

Samo dva minuta kasne nova lopta u mreži gostiju. Nemanja G. Miletić se priključio napadu, našao se na pravom mjestu nakon centaršuta i postigao drugi gol na dva meča, jer se u strijelce upisao i u kupu protiv Javora.

Ostali mečevi su kasnije, a od 17 časova igraju Mačva i Crvena zvezda.