Partizan poražen od Vojvodine u Novom Sadu

Fudbaleri Vojvodine savladali su večeras Partizan 2:1 (1:1) na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu u četvrtom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

FOTO NENAD MIHAJLOVIĆ/RAS SRBIJA

Domaći su poveli već u 11. minutu golom kapitena Dušana Jovančića, a izjednačenje Partizanu donio je crnogorski reprezentativac Marko Janković evrogolom u 26.

Vođstvo novosadskom superligašu donio je mladi fudbaler Aleksandar Radovanović u 76. minutu udarcem glavom poslije centaršuta iz slobodnog udarca, a prije pogotka bivšeg igrača Spartaka, crno-beli su preko Zorana Tošića propustili šansu da preokrenu rezultat.

Do kraja meča, crno-bijeli su ostali sa desetoricom igrača zbog crvenog kartona Saše Zđelara, koji je zaradio nakon udaranja laktom Lazara Arsića.

Ranije danas, Crvena zvezda je u Kruševcu pobijedila Napredak 2:0 i zvanično, tri kola prije kraja, osvojila 28. titulu prvaka Srbije.

U isto vrijeme kada su crveno-bijeli slavili titulu, Zemun je na domaćem terenu u prvoj utakmici plej-auta remizirao bez golova protiv lučanske Mladosti.