Partizan remizirao protiv Bešiktaša, odluka o Grupnoj fazi u Istanbulu

Fudbaleri Partizana odigrali su neriješeno protiv Bešiktaša 1:1, u prvoj utakmici plej-of runde kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

Partizana je poveo u 14. minutu, a jedan od najzaslužnijih za ovaj pogodak je bivši fudbaler Željezničara Goran Zakarić. BH reprezentativac je prošao po lijevoj strani i uputio idealan centašut koji je odlično ispratio Rikardo Gomeš i glavom pogodio mrežu Bešiktaša.

Radost crno-bijelog tima trajala je samo jedan minut jer je praktično u narednom napadu turski tim je stigao do izjednačenja. Dobar centrašut uputio je Kuarežma, na drugoj stativi bio je Arslan koji je kroz noge Stojkoviću poslao loptu u gol.

U 35. minutu Zoran Mirković se suočio s problemima, s obzirom na to da je zbog povrede van igre morao pouzdani Janković, a umjesto njega na teren je ušao Ivanović.

U drugom poluvremenu Partizan je zaigrao još agresivnije, imao inicijativu, a dobru priliku propustio je asistent kod prvog gola Goran Zakarić. U 53. minutu on je povukao loptu sa desne strane, ušao u sredinu, šutirao sa 16 metara ali je njegov udarac otišao  preko gola.

U 81. minutu u prilici je Bešiktaš, Erkin je uputio centaršut iz Kornera, Gonu je šutirao glavom ali se rezultat nije promijenio. Revanš utakmica igra se za sedam dana u Istanbulu.