PARTIZAN SE RASPAO Real Madrid slavio nakon velikog preokreta (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Partizana bili su tako blizu plasmana na fajnal-for Evrolige, ali nažalost Real Madrid je na kraju bio bolji.

Igrao je Partizan hrabro u ovoj seriji. U jednom trenutku su vodili sa 2:0 u pobjedama pošto su slavili u dva meča u Madridu, ali na kraju je Real dodao gas i postao prvi tim koji je prošao dalje nakon dvije pobjede zaostatka.

Real je u odlučujućem meču slavio s 98:94.

Partizan je i večeras pokazao da može mnogo. Na poluvremu su imali dvocifrenu prednost, ali se u nastavku meča igra raspala što je Real iskoristio. Teško se sjetiti kada je posljednji put neko savladao Real tri puta uzastopno u Madridu, pa je bilo jasno koliko težak zadatak čeka Partizan koji je bio tako blizu podviga.

Najbolji u redovima Reala večeras su bili Džanan Musa s 20 i Serhio Rodrigez s 19 poena, dok je sjajna rola Kevina Pantera i 28 poena bilo nedovoljno da se ponovo slavi u Madridu.

U Madridu će se sigurno slaviti ova pobjeda i prolaz dalje. Sigurno je da nisu očekivali ovako težak zadatak, ali na kraju su ipak uspjeli. Sada će sa Barselonom igrati polufinale na fajnal-foru. Drugi polufinalni par čine Olimpijakos i Monako.

Fajnal-for koji se održava u Kaunasu 19. i 21. maja.

Tok utakmice:

Real Madrid – Partizan 98:94 (22:23, 17:32, 30:21, 29:18)

Kraj utakmice.

40. posljednji minut je u toku Partizan gubi sa tri poena.

39. Partizan ništa ne može da odbrani, Real je na sjajnom putu ka Kaunasu.

37. minut raspala se igra Partizana, a Real to sjajno koristi i na korak je do fajnal fora

35. minut poeni Lesora, Partizan ponovo vodi.

34. minut Real serijom od 7:0 dolazi do izjednačenja.

33. minut Real novojm trojkom dolazi na minus 2

33. minut trojku uzvraća Panter

32 minut trojka Rodrigeza, Real se približava

32. minut sjajno zakucava Smailagić

31. minut Posljednje četvrtina počinje poenima Reala. Traje serija Reala od 11:1.

Četvrta četvrtina

30. minut sva tri puta je sa linije bacanja bio precizan Musa jer Rudi nije mogao da šutira.

30. minut kakav sudar Egzuma i Rudija, košarkaš Partizana je napravio faul i obojica su ostala na parketu

29. minut Musa drži Real u igri, ali Partizan trojkama čuva prednost

27. minut nova trojka Ledeja i Partizan ima plus 16

26. minut četvrta lična greška za Tavareša koji je u ovoj seriji pravio najviše problema Partizanu.

26. minut trojka Egzuma i Partizan open ima plus 13

24. minut igra se skoro koš za koš. Poeni Hezonje, a uzvraća Lesor.

22. minut tri poena Muse (dva plus jedan) i Real opet smanjuje prednost

21. minut drugo poluvrijeme je počelo košem Hezonje za Real i trojkom Pantera za Partizan.

Treća četvrtina

20. minut nova trojka Pantera

20. minut novi poeni Muse sa linije slobodnih bacanja.

19. minut prednost Partizana raste nova trojka Nanelija

16. minut odlične vijesti za Partizan Tavareš ima tri lične greške

16. minut treća trojka za Partizan u ovoj četvrtini.

14. minut Real seriju Partizana od 9:0 prekida trojkom.

13. minut serija Partizana od 7:0 i sve poene je postigao Panter

12. minut Partizan uzvraća trojku preko Pantera

11. minut druga četvrtina je počeka poenima Nanelija sa linije slobodnih bacanja i trojkom Rodrigeza.

Druga četvrtina

10. minut nove poene na meču postiže Egzum i to sa linije slobodnih bacanja.

9. minut Musa precizan dva puta sa linije slobodnih bacanja, ali ostaje prednost na strani Partizana.

8. minut Lesor prve poene na meču postiže sa linije slobodnih bacanja.

8. minut prvak trojka na meču djelo je Papapetrua

6. minut Real vodi s 12:10, pola poena su postigli sa linije slobodnih bacanja.

6. minut obje ekipe nisu šuterski raspoložene na početku meča, posebno za tri poena.

5. minut Real uzvraća istom mjerom i opet smo na početku.

4. minut Partizan pravi seriju od 4:0.

3. minut Partizan ponovo vodi košem Pantera, ali u sljedećem napadu novi poeni Tavareša

2. minut na isteku drugog minuta igre prvi poeni za Real, Tavareš precizan sa linije slobodnih bacanja

1. minut Partizan je poveo košem Smailagića.