PARTIZAN SIGURAN Crno-bijeli u posljednjoj četvrtini pregazili Cedevita Olimpiju

Sjajnom igrom u posljednjem periodu košarkaši Partizana su uspjeli da pobijede Cedevitu Olimpiju sa 86:77 i upišu drugu pobjedu u ABA ligi.

Ovo je bio prvi poraz Ljubljančana na Jadranu u sezoni.

Crno-bijeli navijači neka zahvale najprije Markusu Pejdžu na pobjedi, a onda i Dangubiću, Nikoli Jankoviću i ostalim igračima Partizana koji su učestvovali u seriji od 16:0 u posljednjoj četvrtini.

Ali, Pejdž, Amerikanac koji ima srpski pasoš do posljednje četvrtine gotovo da se nije ni vidio na terenu, a onda je sa dvije trojke preokrenuo rezultat na 74:72 i dao vjetar u leđa svom timu da slavi.

Na njegove dobre poteze samo su se nadovezali ostali

Od samog početka se ništa nije mijenjalo na utakmici – serije grešaka na obje strane, teško se dolazi do poena, timovi bljesnu po serijama. Partizan je imao 10 ofanzivnih skokova iz kojih je dao maksimalno devet poena u prvom poluvremenu. Na drugoj strani, Cedevita Olimpija je u više navrata imala otvorene šuteve za tri, ali poslije sjajnog šuterskog početka upala je u “kanal” za tri.

Viđena je drama do samog kraja, ali pitanje sa poluvremena koliko će biti uzbudljivo, jer je prvo poluvrijeme bilo potpuno bez ritma i igralo se jako isprekidano, u drugom poluvremenu je potpuno bilo nepotrebno jer su obje ekipe igrale malo opuštenije.

U timu Partizana najefikasniji je bio Kodi Mekintajer sa 17 koševa, dok je Cedevita Olimpiju predvodio Jaka Blažič sa 24 koša.