Partizan siguran protiv Mege, crno-bijeli otvorili vrata plej-ofa

Košarkaši Partizana ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Mege, a crno-bijeli su slavili su rezultatom 98:86.

Partizan je odlično otvorio utakmicu, serijom 8:0, međutim, najeubljediviju prednost u prvom periodu izabranici Andree Trinkijerija imali su na tri minuta pre kraja prve dionice nakon koševa Bandža sija (19:10) ali je serijom od 8:0 Mega prilazi na samo koš zaistatka na prvom odmoru (19:18).

Drugi period, čini se, preokrenuo je tok utakmice. U igri na veliki broj koševa, Partzan se bolje snašao i ovu dionicu je riješio u svoju korist rezultatom 31:22 za vođstvo od 50:40 na poluvremenu.

Treći period Mega je riješila u svoju korist, pa je pred posljednjih deset minuta ušlo pri vođstvu crno-bijelih od samo četiri poena (7:1:67). Serijom 8:0 početkom posljednje četvrtine Partizan se odvaja na plus 13 (82:69). U poslednje četiri minute Partizan je ušao sa deset poena prednosti.

Uslijedilo je gotovo minut igre bez poena a onda je Lendej sjajno zakucao nakon asistencije Pejdža. Uzvratio je Atić trojkom i na nešto više od dva minuta prije kraja smanjio na jednocifrenu prednost, međutim, odmah u narednom napadu ponovo zakucava Lendejl i vraća prednost Partizana na plus 11 što je Trinkijevom timu omogućilo mirnu završnicu i novi trijumf koji je crno-bijelima otvorio vrata plej-ofa.

Najefikasniji u Partizanu bio je Aleksej Nikolić sa 20 poena, dok su kod Mege dva igrača pstigla 52 poena, Nikola Mišković 30 i Edin Atić 22.