PARTIZAN UBJEDLJIV PROTIV TRENTA Uniks Kazanj protivnik u četvrtfinalu Evrokupa

Košarkaši Partizana pobijedili su Trento rezultatom 91:75 u utakmici 6. kola Grupe “E” Top 16 faze Evrokupa i na taj način su osigurali prvo mjesto u grupi. Crno-bijeli su saznali i ime rivala u četvrtfinalu, a to će biti ruski Uniks Kazanj.

FOTO KK PARTIZAN/ABA LIGA

Baš kao što se i očekivalo, izabranici Andree Trinkijerija nisu odmah slomili otpor Trenta koji je prvih deset minuta završio sa jednim poenom prednosti 22:21.

Poslije neriješenog rezultata nakon dva minuta igre u drugoj dionici Partizan pravi seriju 5:0, a onda novom serijom od 9:0 u završnici prvog poluvremena odlazi na plus 13 (43:30). Vratila se ekipa Trenta u utakmicu i na odmor otišla sa samo šest poena zaostatka (45:39).

Ipak, Partizan je u nastavku meča držao sve konce igre u svojim rukama, pa je u odlučujućih deset minuta ušao sa plus 10 63:53 što je bila i više nego dovoljna prednost za pobjedu u ovom meču.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Ognjen Jaramaz sa 19 koševa dok je Trento predvodio Džastin Noks sa poenom više.