KAKVA DRAMA Partizanu Kup Koraća, presudio Lendejl

Partizan je odbranio Kup Koraća, te je došao do 15. trofeja u istoriji! U dramatičnom finišu su savladali Crvenu zvezdu 76:74 poenima Džoka Lendejla sa linije slobodnih bacanja.

FOTO A. DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA

Finale Kupa Koraća donijelo je veoma borbenu utakmicu, u kojoj su obje ekipe imale pregršt grešaka. Igralo se u serijama, sa jakim odbrana, gdje su bukvalno za svaki poen moralo dobro pomučiti.

Zvezda je imala puno problema u šutu za tri poena. U prvih 20 minuta „crveno-bijeli“ su pogodili samo 1 od 14 pokušaja. Na kraju druge četvrtine Partizan je stekao prednost zahvaljujući dobroj roli u odbrani, te asistencijama Renfroa.

Foto KK Crvena zvezda

Nastavak je otvorio Novica Veličković „trojkom“ a zatim je položio Renfro za maksimalnih plus 9(42:33). Zvezda je napokon uspjela da pogodi šuteve za tri poena. Vezao je Dejan Davidovac dvije trojke, pa je uslijedio preokret.

„Crveno-bijeli“ su došli do 57:52, ali je na drugoj strani uslijedio odgovor pa je Partizan serijom Džoka Lendejla opet preokrenuo. Tim Andre Trinkijerija je došao do 67:63, a nadu rivalu je “trojkom ” donio Bili Beron. Amerikanac je još jednom vratio Zvezdu novom “trojkom ” za 69:70.

U finišu prava drama. Beron je donio prednost Zvezdi 72:71, da bi Renfro ubacio trojku za prednost Partizana 74:72.  Sedam sekundi prije kraja Dobrić je promašio bacanje ali je u skoku opet uhvatio loptu za izjednačenje. Samo sekund prije kraja Partizan je imao za posljednji napad a sudije su svirale prekršaj Beronu nad Lendejlom koji je pogodio oba bacanja.

Partizan su do trofeja vodili Džok Lendejl i Aleks Renfro sa po 18 poena. Kod Zvezde je Bili Beron imao 18, a Dejan Davidovac je poen manje.