Pavkov donio remi Zvezdi u derbiju

Crvena zvezda i Partizan su remizirali u 159. vječitom derbiju 1:1. Beogradski timovi su odigrali loš meč, sa puno prekršaja i malo fudbala a na kraju su osvojili po bod.

Igra je bila rastrzana, sa puno prekršaja. Ekipa Vladana Milojevića je krunisala terensku inicijativu u drugom dijelu da dođe do boda. Nakon derbija će se sigurno još raspravljati o spornim situacijama, poništenom golu Bena, zatim kad su crno-bijeli tražili penal i da li je Nikolić postigao gol iz ofsajda.

Partizan je prvi zaprijetio u derbiju. U 8. minutu Rikardo je šutirao sa ivice šesnaesterca pravo u golmana Milana Borjana. Nekoliko minuta kasnije Miletić je pokušao, a loptu je zamalo zahvatio Nemanja Nikolić.

Zvezda nije uspjela da uspostavi igru na sredini terena, gdje je Partizan često prekršajima prekidao akcije domaćih i tek u 21.minutu zabilježen je prvi ozbiljniji napad domaćeg tima.

Marko Marin je sjajno prošao i šutirao, a Vladimir Stojković je odbranio njegov udarac. Pritisak Zvezde se tad nastavio, a nakon kornera Ben je postigao gol, koji je pomoćni sudija poništio iako se napadač sa Komora nije nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Tim Vladana Milojevića je preskakao igru pa je Partizan dolazio do lopte i prijetio. Gosti su tražili penal u 35minutu nakon duela Milunovića i Kosovića.

Veliku grešku kompletne odbrane domaćeg tima kaznio je Nemanja Nikolić u 37. minutu . Savić, pa Stojković nisu uspjeli da izbace loptu koja je došla do napadača Partizana i on je poslao u mrežu. Ostaje dilema ko je uputio loptu ka njemu jer je bio u ofsajdu.

Foto D.Milenković/RAS Srbija

U drugom dijelu Zvezda je krenula puno ofanzivnije i bila konkretnija i bolja u polju. Prvo je Jovančić dobrom šutirao glavnom nakon kornera u 57.minutu a Stojković sjajno odbranio. Isti igrač je u 60. minuti pogodio vanjski dio mreže.

Partizan je imao veliku šansu u 67.minutu. Kosović je umalo stigao do lopte prije Borjana i bio je u velikoj šansi da poveća prednost „crno-bijelih“.

Foto D. Milenković/RAS Srbija

Pritisak je Zvezda krunisala u 74.minutu. Pavkov je spustio loptu do Bena koji mu je vratio a sjajnim udarcem napadač Zvezde je iskosa sa desne strane donio izjednačenje.

U 86.minutu velika gužva na terenu. Nemanja Nikolić je laktom udario Filipa Stojkovića a onda je došlo do naguravanja gotovo svih igrača oba tima.

Naredno kolo prvenstva Srbije je već u srijedu. Partizan dočekuje Radnički, dok Crvena zvezda ide u goste Mladosti u Lučanima.