PENALI ODLUČILI O POBJEDNIKU U DOBOJU Šartr osvojio trofej pobjednika na TV turniru šampiona

Rukometaši francuskog Šartra pobjednici su 51. TV turnira šampiona “Doboj 2019”, a u finalu su nakon boljeg izvođenja penala sa 26:25 pobijedili Eurofarm iz Sjeverne Makedonije. Nakon 60 minuta rezultat je bio 22:22.

PENALI ODLUČILI O POBJEDNIKU U DOBOJU  Šartr osvojio trofej pobjednika na TV turniru šampiona

U poslednje tri minute ušlo se pri rezultatu 21:21, a onda je na minut i po do kraja Vanja Ilić nakon jedne kontre postigao svoj sedmi gol na utakmici za vođstvo Francuza od 22:21. Uspjeli sukometaši Eurofarma izjednačiti, a onda je Šartr napravio faul u napadu pa je Sjevernomakedoncima ostalo još 15 sekundi za napad.

Odigrali su rukometaši Eurofarma bez golmana poslednjih pet sekundi, izradili napad za Vegara koji je šutirao sa pozicije lijevog beka ali je njegov udarac zaustavio golman Nebojša Grahovac pa smo pobjednika dobili nakon izvođenja sedmeraca u kojima su Francuzi bili uspješniji.

FOTO TV turnir šampiona

Sedmerce za Šartr postigli su Dalmeida, Rakotea, Vanja Ilić i Troelsen, a neprecizan je bio Furlan dok su u timu Eurofarma precizni bili Đukić, Oljeski i Stjepanović, a sedmerce su promašili Kuzmanovski i Ćurlevski

Prošlogodišnji pobjednici, rukometaši Tatrana iz Prešova  osvojili su treće mjesto na 51. rukometnom TV turniru šampiona, a u duelu za ovu poziciju pobijedili su Krins iz Lucerna rezultatom 26:25.

Bila je ovo izuzetno neizvjesna utakmica u kojoj su slovački rukometaši i nakon 30 minuta imali jedan gol viška (16:15), a ovu prednost uspjeli su sačuvati do kraja.

Najefikasniji igrači na utakmici bili su Martin Stranovski sa sedam golova u ekipi Tatrana i Filip Gavranović koji je u dresu Lucerna imao identičan učinak.