Petarda Liverpula protiv Arsenala, het-trik Firmina

Potpuno nepredviđeno okončan je derbi 20. kola Premijer lige između Liverpula i Arsenala, gdje je tim Jirgena Klopa razbio londonski tim sa čak 5:1.

Het-trik Firmina, po jednom Salah i Mane… A sa druge strane Mejtland-Najls. To je donio uzbudljiv susret na “Enfildu”.

“Tobdžije” su napravile iznenađenje u 11. minutu, usljedio je brzo odgovor u vidu preokreta, a onda je krenula noćna mora.

Roberto Firmino je u 14. i 16. uspio da preokrene rezultat, da bi u 32. Mane pogodio za 3:2. O drugom pogotku Brazilca će se tek pričati.

U posljednjim trenucima Salah je oboren, Sokrates Papastatopulos je napravio penal, a Egipćanin pogodio za velikih 4:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je pregršt prilika za Liverpul koji je igrao dosta rasterećenije, pa nije uspijevao da pogodi mrežu više od jednog puta, kada je Firmino u 65. minutu postavio konačan rezultat.

Na ovakav ishod čekalo se četiri godine, pošto je takođe sa 5:1 Liverpul pobijedio Arsenal u februaru 2014. godine, tada u 25. kolu elitnog prvenstva, prenosi Blic.