Piksi trlja ruke pred Mundijal: Turbo krilo Srbije donijelo pobjedu Torinu (VIDEO)

Fudbaleri Torina na gostovanju su savladali favorizovani Udineze rezultatom 2:1 u 11. kolu Serije A, a heroj je bio srpski reprezentativac Nemanja Radonjić.

Udineze je doživio neočekivani poraz, tek drugi od početka prvenstva, dok su gosti iz Torina došli do prve pobjede u posljednjih šest mečeva u Seriji A. Gosti su poveli preko Aine u 14. minutu, ali je već u 26. Delofeu izjednačio na 1:1.

Utakmicu su počeli Vanja Milinković-Savić i Saša Lukić, a na poluvremenu je u igru ušao i Nemanja Radonjić i upravo je on ponovo bio heroj.

U 69. minutu je sjajno iz prve proigrao Pjetra Pelegrija, a on je finiširao akciju efektivnim pogotkom za novo vođstvo svoje ekipe. Udineze je napadao do kraja meča, ali je VMS ostao nesavladan po drugi put.

Udine u 12. kolu Serije A gostuju Kremonezeu 30. oktobra, dok “srpski” Torino istog dana dočekuje Milan.

Nema sumnje da ovakve blistave igre srpskih reprezentativaca raduju Dragana Stojkovića Piksija, ali i sve fudbalske fanatike u Srbiji pred Mundijal u Kataru, piše Sportal.