Plemići bodom u Sarajevu blizu odbrane titule

U derbiju 7. kola Lige za šampiona BiH Željezničar je remizirao sa Zrinjskim na sarajevskoj Grbavici rezultatom 2:2. Na taj način je Zrinjski načinio veliki korak ka odbrani titule prvaka BiH.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izuzetno otvorenoj igri obje ekipe. Zrinjski je imao veći posjed lopte, ali nije uspio da to materijalizuje.

S druge strane, Plavi su dva puta opasno zaprijetili preko Zajmovića.

Plavi su poveli odmah na startu drugog poluvremena. Korner je sa lijeve strane u 49. minuti izveo Zakarić, a Bogičević iz peterca glavom zakucava loptu u Pirićevu mrežu za 1:0.

Nakon sat vremena igre Plemići su imali veliku šansu, no Bilbija je sa desetak metara šutirao pored gola.

A onda u 67. minuti muk na Grbavici. Bencun se izborio za udarac sa 16 metara, odbrana domaćih je izblokirala, lopta je došla do mladog Hajdarevića koji se okrenuo pored Bogičevića i šutirao po zemlji. Lopta je prošla pored loše postavljenog Kjosevskog za 1:1.

Foto nfsbih.ba/RAS Srbija

Novo vodstvo Plavima donio je “pokajnik” Zec. Graovac je prošao sjajno po desnoj strani i ubacio loptu po zemlji, a na drugoj stativi se najbolje snašao Zec i pogodio za 2:1.

Podsjetimo, nekoliko dana prije derbija Adžem je skinuo suspenziju Zecu koja je važila do kraja sezone i vratio ga u ekipu, a ovaj mu je uzvratio na najbolji mogući način.

Kada su svi mislili da će Željo upisati pobjedu, u 90. minuti rezervista Handžić je pogodio za 2:2. Plemići su na taj način sačuvali tri boda prednosti uz dodatnu prednost boljih međusobnih duela, te će samo čudo spriječiti Mostarce da odbrane titulu šampiona Bosne i Hercegovine, piše Klix.