POBJEDA CEDEVITE Košarkaši Budućnosti bez brejka u Zagrebu

Košarkaši Cedevite pobijedili su Budućnost rezultatom 90:83 u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa ABA lige.

Nakon rezultatske klackalice na otvaranju utakmice Budućnost je došla na plus 6 (13:7) nakon četiri minute, a potom je vodila i sa 16:10, ali je domaći tim uspio da izjednači i na prvi odmor ode sa dva koša viška (21:19).

Nastavljena je rezultataksa neizvjesnost i u drugom periodu, a često je rezultat bio nerješen na semaforu

Na odmor se otišlo pri vođstvu gostujućeg sastava sa jednim poenom razlike (37:38).

Serijom 8:0 Cedevita se krajem treće četvrtine odvojila i u poslednju dionicu ušla sa šest koševa razlike, a onda je u poslednjoj dionici tim iz Zagreba kontrolisao rezultat i slavio sa konačnih 90:83.

Džastin Kobs bio je najefikasniji igrač utakmice sa 23 poena dok je isti broj poena u timu Budućnosti postigao Klark.

Revanš utakmica igra se 31. marta, a tim koji dođe do dvije pobjede plasiraće se u finale ABA lige.