POBJEDA OLIMPIJAKOSA U ATINI Zvedin nesuđeni rival na pragu Lige šampiona

Fudbaleri Olimpiakosa pobijedili su Omoniju rezultatom 2:0 u prvom meču kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona.

U prvom duelu koji će se odlučivati u dvije utakmice u novoj sezoni Lige šampiona, nesuđeni protivnik Crvene zvezde stekao je prednost pred revanš. Jedini pogodak postoigao je Valbuena u 69. minutu meča, a konačan rezultat postavio je El Arabi u sudijskoj nadoknadi

Gent je na domaćem terenu poražen od Dinama iz Kijeva rezultatom 2:1. Gosti su poveli u devetom minutu preko Supriage da bi Klendinst u 41. minutu poravnao rezultat. Sa 1:1 se otišlo na odmor, a onda je De Pena u 79. minutu postavio konačan rezultat.

Najneizvjesnije je bilo na meču Molde – Ferencvaroš. Nakon prvih 45 minuta vodili su Mađari golo Molija, a onda je u nastavku viđena prava goleada. Gosti su poveli došli do izjednačenja preko Uzunija u 52. minutu, a samo dva minuta kasnije pogodio je Džejms na drugoj strani. Ekriem i Elingsen su do 83. minuta domaće doveli do prednosti od 3:2, ali to nije bio kraj jer je Ferencvaroš stigao do poravnjanja golom Karatina iz penala.

Olimpijakos – Omonija 2:0

Gent – Dinamo Kijev 1:2

Molde – Ferencvaroš 3:3