POBJEDA PARTIZANA U VENECIJI Slavlje za kraj grupne faze Evrokupa

Košarkaši Partizana pobijedili su Veneciju u odgođenoj utakmici iz 7. kola Evrokupa - 79:59 (11:18, 16:15, 28:12, 24:14).

Duel u dovrani “Đuzepe Talierćio” nije imao rezultatski značaj ni za jedne ni za druge, ali ni situaciju na tabeli, pošto su crno-bijeli već obezbedili plasman u Top 16 fazu, a domaćin nije mogao do mjesta koje vodi dalje.

Prve dve četvrtine meča u Italiji obeležila je ne pretjerano dobra igra crno-bijelih, koji su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i na krilima, prije svih Rašona Tomasa, stigli do preokreta i šeste pobjede u ovom takmičenju.

Iako je početak utakmice obeležio ujednačen odnos snaga, kako je vreme odmicalo, domaćin je “dodavao gas”. Na otvaranju druge dionice, domaćin dolazi do prve dvocifrene prednsti (21:11), nakon čega je Partizan zaigrao mnogo bolje u odbrani.

Dobru defanzivnu igru, crno-bijeli nisu uspijevali da obogate poenima, koji bi im omogućili da dodatno smanje razliku, pa iako su u nekoliko navrata prilazili na posed zaostatka, na veliki odmor odlaze sa “minus šest”.

U prvim momentima treće četvrtine, djelovalo je da Partizanu preti potop, domaćin je uspio da ode na maksinalnih “plus 11”, ali veliku prednost nisu uspeli da dugo održe košarkaši Venecije.

S mnogo više energije u odnosu na početak i sjajnom igrom u odbrani, Partizan je u poslednjih deset minuta uspio da uspostavi apsolutnu kontrolu nad zbivanjima na parketu. Igrači Venecije su pokušali da agresivnom odbranom zaustave crno-bijle, ali im to nije pošlo za rukom, a Partizan je stigao do ubedljive pobede.

Ovom utakmicom za Veneciju se završava učešće u Evrokupu, dok će Partizan u Top 16 fazi igrati protiv Levaloa iz grupe B, Lokomotive Kubanj iz grupe C i Trenta iz grupe D.

Naredni meč crno-beli u sklopu ABA lige igraju u nedelju (17 časova).