POBJEDA ZA EVROPU Lukić majstorijom zabetonirao treće mjesto

Fudbaleri Borca pobijedili su Sarajevo rezultatom 1:0 u derbi utakmici 28. kola M:tel Premijer lige BiH.

Gol odluke postigao je Jovo Lukić u 35. minutu meča. Napadač Borca je šutirao je u blok, lopta je ponovo došla do njega, on je prihvatio i špicom kopačke sa oko deset metara poslao loptu u mrežu.

Dvije fantastične odbrane upisao je golman Borca Nikola Ćetković. Najprije je skinuo zicer Avramovskom, a potom i Varešanoviću.

Bordo tim je u nastavku utakmice bio znatno agilniji, a veliku šansu propustili su u 65. minuti. Pidro je sjajno probio po lijevoj strani, ubacio za Kapića čiji udarac iz voleja odlazi preko gola.

Nije Sarajevo ni do kraja meča posustajalo. U 76. minuti Hebibović je ubacio, Ahmetović dobro šutirao glavom, ali Četković je to fantastično odbranio i spasio svoj tim. Do kraja utakmice Sarajevo je jalovo napadalo te je doživjelo novi poraz u prvenstvu.

Borac se današnjom pobjedom izjednačio s Tuzla Cityjem na drugom mjestu, s tim što Tuzlaci imaju utakmicu manje. Sarajevo je na četvrtom mjestu. U narednom kolu Borac gostuje Željezničaru, dok će Sarajevo ugostiti Radnik.