POBJEDA ZA ORIJEA Kejn postavio rekord

Fudbaleri Totenhema savladali su kao gosti Njukasl sa 3:1 te upisali bitnu pobjedu u borbi za Evropu.

FOTO CATH IVILL/NMC/EPA

Junak meča bio je Serž Orije, desni bek “pijetlova” koji je odigrao čitav meč, iako je samo dva dana ranije saznao da mu je brat ubijen u Tuluzu.

Totenhem je poveo u 27. minutu golom Sona, da bi u 56. Riči donio izjednačenje Njukaslu. Hari Kejn je zatim ušao u anale. Pogodio je prvo u 60.minuti i to mu je bio 200. gol u dosadašnjoj klupskoj karijeri a zatim je pogodio i u 90. minutu.

Mančester siti je savladao ekipu Bornmuta sa 2:1, iako je trener Pep Gvardiola izveo kombinovan sastav, koji je uspio da savlada rivala golovima Silve i Žezusa. Jedini strijelac za Bornmut bio je Bruks u 89. minutu.

Sekundi su dijelili Vulverhempton od pobjede u Barnliju i ostanka u trci za plasman u Ligu šampiona. Golom Raula Himeneza u 77. minutu “vukovi“ su poveli, ali je u 94. minutu lopta u ruku pogodila Pedra Neta, pa je dosuđen penal. Odluka je problematična, pošto je izgledalo da je fudbalera Vulvsa lopta pogodila u rame. Kris Vud je pogodio i meč je završen remijem.