PODRŠKA KOLEGI I KONKURENTU Navas odbranjeni penal posvetio saigraču kom je preminuo otac

Kejlor Navas je junak Pari Sen Žermena jer je u finišu prvog poluvremena odbranio penal kapitenu Barselone Lionelu Mesiju.

Da su katalonci poveli sa 2:1, imali bi dovoljno vremena da u nastavku postignu još dva gola za produžetak ili tri za prolaz dalje, ali je na kraju ostalo 1:1.

Kostarikanski golman je poslije uspješne intervencije uperio prst i pogled ka mjestu na tribinama gdje su se nalazili rezervni igrači francuskog tima, tačnije ka rezervnom golmanu Serhiju Riku, kojem je ove sedmice preminuo otac.

– Ovo je odbrana za Rika koji sa porodicom prolazi kroz težak period – rekao je Navas za RMS Sport.