Pogba i Smoling odložili slavlje Sitija

Velikim preokretom u drugom poluvremenu fudbaleri Mančester junajteda su u gradskom derbiju kao gosti savladali Mančester siti sa 3:2 i tako spriječili komšije da ovjere titulu šampiona Engleske za sezonu 2017/18.

Imali su „građani“ prednost od 2:0 poslije prvih 45 minuta igre, pošto su De Heu savladali Vinsent Kompani u 25. i Ilkaj Gundogan u 30. minutu.

Pol Pogba je u 53. i 55. minutu poravnao na 2:2, a trijumf gostima donio je Kris Smoling u 69. minutu.

Siti je tako doživio prvi poraz na domaćem terenu poslije 27 utakmica, a menadžer Junajteda Žoze Murinjo je ostvario prvu pobjedu protiv Pepa Gvardiole u Premijer ligi Engleske.

Razlika između dva kluba sada je 13 bodova, tako da Siti i dalje ima ogromne šanse da stigne do petog naslova šampiona Engleske, ali mu u slijedećem kolu predstoji derbi sa Totenhemom.