POMRAČENJE U MINHENU Zvezda imala sve, ali je sve i prokockala za vjerovatni kraj snova o Top 8

Košarkaši Crvene zvezde prosuli su već viđenu pobjedu u Minhenu u 26. kolu Evrolige (87:80) i gotovo se otpisali iz trke za plasman u plej of.

Fakundo Kampaco

Sredinom posljednje dionice Beograđani su imali momentum i devet poena prednosti ali je Bajern serijom 14:0 uspio da stigne i prestigne „crveno-bijele“.

Nevjerovatne oscilacije pokazala je ekipa Duška Ivanovića koja je i u prvom dijelu imala devet poena prednosti i za tili čas sve ispustila… Imaće Ivanović šta da analizira sa svojim izabranicima. Ovaj meč neodoljivo je podsjetio na onaj u Kaunasu kada je na sličan način Žalgiris “ukrao” pobjedu Zvezdi, a na kraju se vrlo lako može ispostaviti da ta dva trijumfa budu ključni nedostatak u nastojanjima da se stigne do Top 8.

Zvezda je odlično krenula, imala 23:16, ali je stala, pa je Bajern uspio da preokrene do poluvremena – 41:38. Sjajan je u tim trenucima bio Kasijus Vinston koji je do poluvremena zatrpao Zvezdin koš.

Beograđani su mnogo agresivnije krenuli u drugi dio. Iako nisu briljirali u napadu, onemogućili su Bajern da skoro pet minuta ne postigne poen. Uz nekoliko odbrih napada na semaforu je stajalo +9 (53:42), ali se opet desio prazan hod i serija Bajerna 7:0 za 56:52 na kraju trećeg perioda. Bunio se Ivanović na neke sudijske odluke koje su u najmanju ruku bile diskutabilne, ali…Ni prvi meč Fakunda Kampaca u Evroligi nije pomogao… Argentinac se trudio, asistirao, ali vrlo sporadično pogađao (trojke 3-11).

Zvezda je sjajno otvorila posljednji period poenima Hasana Martina i drugom trojkom Kampaca (2-9) i dalekometnim hicem Nemanje Nedovića, a razigrao se i Luka Vildosa. Bajern je u životu držao Vladimir Lučić koji je preuzeo odgovornost i sa dvije trojke smanjio na 66:68, ali je Nedović odgovorio istom mjerom. Postigao je sedam poena u nizu, pa je Zvezda ponovo došla do +9, ali je sve prosula za samo nekoliko minuta. Uslijedila je serija 14:0 i bolan poraz…

I baš kao što je bio slučaj nedavno kada je Partizan gostovao u “Audi domu”, večeras su Delije ispunile većinu tribina i bili mnogo glasniji od navijača domaćih. Na kraju su ih ljubimci razočarali i ostali na 11 trijumfa koji su nedovoljni da bi se ozbiljnije razmišljalo o Top 8. Šansa postoji, ali mora da usljedi velika serija pobjeda u posljednjih osam kola.