PORAZ LAJOVIĆA Srpski teniser izgubio nakon maratona u Australiji

Dušan Lajović, teniser iz Srbije poražen je od Francuza Benoe Pera rezultatom 2:1 (6:2, 6:7, 6:4) u prvom meču protiv Francuske na ATP Kupu u Australiji.

FOTO MAXIM SHIPENKOV/EPA

Beona Per mnogo bolje je otvorio meč, već u prvom gemu došao je do brejka koji je potvrdio na svoj servis, a potom je još jednom oduzeo servis Lajoviću za vođstvo od 4:1. Do kraja ovog seta Lajović je uspio da vrati jedan brejk za (4:2), ali odmah potom je izgubio još jedan poen na svoj servis pa je Francuz slavio sa 6:2.

Drugi set počeo je isto kao i prvi, brejkom Benoe Pera, međutim, u nastavku su oba igrača bila sigurna na svoj servis, sve do 12. gema kada je Lajović, u trenucima kada je Francuz servirao za meč, uspio da mu oduzme seris, izjednači na 6:6 i izbori taj-brejk.

Odlučujući gem počeo je sa dva minibrejka, na obje strane po jednim, a onda je u nastavku Francuz osvojio dva mini brejka, Lajović jedan, pa je Per na svoj servis došao do dvije meč lopte, međutim, Lajović je ponovo uspio da se vrati i da izjednači na 6:6, a onda je sa još dva poena u nizu došao do pobjede i izjednačenja.

U trećem setu oba tenisera su držala svoj servis do 10. gema kada je Francuz napravio brejk za pobjedu.

U drugom današnjem meču Novak Đoković će igrati protiv Gaela Monfisa.

Srbija je na ATP Kupu u prvom meču pobijedila Južnoafričku Republiku dok će se u trećem kolu sastati sa Čileom. Plasman u četvrtfinale ATP Kupa obezbijediće prvoplasirane reprezentacije iz šest grupa kao i dva najbolja drugoplasirana tima.