PORAZ NOVAKA U LONDONU Medvedev savršen, Đoković za polufinale protiv Zvereva

Novak Đoković doživio je težak poraz u drugom kolu završnog Mastersa u Londonu, izgubio je od Rusa Danila Medvedeva sa 2:0 (6:3, 6:3).

U prvih šest gemova oba tenisera su čuvala svoj servis, a nakon toga je u gemu koji je trajao više od 11 minuta stigao do brejka iskoristivši svoju treću priliku. Nastavio je Medvedev da igra kao u transu i uz još jedan brejk dobio je prvi set.

Odlično je Rus otvorio i drugi set, prvi gem dobio ekspresno za nešto više od minut, potom je došao do brejka, a onda i vođstva od 3:0. Smanjio Novak na 3:1, osvajao je u nastavku meča gemove na svoj servis, ali je Medvedev igrao savršen tenis i potpuno zasluženo došao do pobjede.

Ovaj poraz ne znači mnogo za Novaka, pošto najbolji svjetski teniser ima priliku da pobjedom protiv Zvereva u trećem kolu izbori plasman u polufinale. Danil Medvedev je s druge strane, kao i Dominik Tim u drugoj grupi, osigurao plasman među četiri najbolja igrača u Londonu.