PORAZ ODBOJKAŠA SRBIJE U BERLINU Još ništa nije izgubljeno

Odbojkaši Srbije izgubili su poslije velike borbe u tri seta u Berlinu na startu kvalifikacija za Olimpijske igre protiv reprezentacije Francuske rezultatom 21:25, 21:25, 22:25.

Prvi set:

Francuzi su uspjeli da stignu do prvog seta rezultatom 25:21. Nakon boljeg starta, ali i rezultatske klackalice u tom periodu rival “orlova” je iskontrolisao povremene nalete srpskih odbojkaša i preuzeo vođstvo u setovima u ovom važnom meču. Ispostavilo se da je taj početak seta bio dovoljan da “trikolori” mirnije sačekaju nastavak meča.

Drugi set:

Šteta, baš šteta za drugi set. Srbija je odlično krenula, rješena da poravna rezultat, ali, velika prednost “orlova” potpuno je istopljena. Iako su kontrolisali igru i rezultat na semaforu, od trenutka kada je na istom pisalo 9:3 za Srbiju, sve je krenulo po zlu. Francuzi su pojačali ritam, što naši odbojkaši nisu mogli da isprate. Proradio je blok našeg rivala, dobro su servirali, a ni tajm-auti koje je tražio selektor Slobodan Kovač, nisu pomogli  srpskim momcima da se izbore za izjednačenje. Francuzi su osvojili drugi set rezultatom 25:21 pa je sada pred njima težak zadatak, naravno ne i nemoguć.

Treći set:

Iako su prva dva seta bila neizvjesna, treći je donio najveću borbu. U većem dijelu seta igralo se po sistemu “poen za poen”, a Srbija je za razliku od prva dva perioda u završnici imala blagu prednost.

Ipak, odlučniji Francuzi koji su ceo meč odigrali na izuzetno visokom nivou vezali su u završnici seta četiri poena, uspjeli su da stignu do ubjedljive pobede osvojivši treći period igre rezultatom 25:22.

Osim Francuske, u grupi sa Srbijom igraju Bugarska i Holandija. Ukoliko uspješno stigne do polufinala turnira, selekciju Slobodana Kovača čeka ukrštanje sa drugom grupom u kojoj se nalaze Njemačka, Belgija, Slovenija i Češka. Dvije prvoplasirane ekipe iz grupa će proći u narednu fazu takmičenja, a samo pobjednik turnira izboriće plasman na Olimpijske igre.