PORAZ SRBIJE Greške skupo koštale "orlove" u Moskvi

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Rusije u Moskvi sa 3:1 (0:0), u utakmici 1. kola grupe 3 B Lige nacija.

Mitrović je odmah na početku, već u četvrtom minutu, zaprijetio Rusima. Pokušao je glavom nakon centaršuta Filipa Kostića, ali je njegov udarac odbranio Šunin.

Šest minuta kasnije pokušao je i Sergej Milinković Savić glavom nakon dobrog centaršuta sa desene strane ali je šutirao pored gola.

Igrala je Srbija bolje u prvom poluvrmenu, a nova šansa je došla u 24. minutu. Filip Kostić je prozujao po lijevoj strani, vratio u sredinu, a Milinković Savić je šutirao u bliži ugao rivala. Šunin je nekako odbranio.

Tri minuta prije kraja prvog poluvrmena Bakaev je promašio zicer sa pet metara nakon što je Dzjuba probio uz ivicu kaznenog prostora i to zavrnuo u sredinu. Konfuzno je delovala odbrana “orlova” što je nagovijsetilo lošiji nastavak.

Upravo se to i dogodilo . Već u 47. minutu Strahinja Pavlović je oborio desetku Rusa Bakaeva u trenutku kada se domaći fudbaler našao oči u oči sa golmanom Markom Dmitrovićem. Sudija Vili Kalum nije se mnogo dvoumio i pokazao je na belu tačku, a precizan je bio Džuba za 1:0.

U 68. minutu Rusi su uvećali prednost. Karavaev je prošao po lijevom krilu, a onda ušao u sredinu i silovito zategao. To je značilo da lopta ide direktno u ugao gola Dmitrovića koji uprkos paradi nije uspeo da spase gol.

Konačno u 77. minutu Srbija dolaski do pogotka, prošao je Darko Lazović po desnoj strani nakon dodavanja Maksimovića. Lazović je podigao glavu pogledao, a onda pronašao Aleksandra Mitrovića koji postiže 35 gol na 56. utakmici za reprezentaciju!

Kada je Srbija krenula po izjednačenje dogodila se katastrofalna greška Maksimovića. Centralni štoper Srbije se sapleo u trenutku kada to nikako nije smio i tako omogućio Dzubi da lako dođe do lopte. Napadač takvog kalibra koristi i manje prostora da postigne pogodak, pa je sasvim očekivano pogodio za 3:1, što je, ispostavilo se na kraju, bio konačan rezultat.