PORAZ SRBIJE Odbojkašice izgubile u Riminiju od Turske

Podmlađena ženska seniorska rerpezentacija Srbije poražena je poslije pet setova u prvoj utakmici III Lige nacija 2021. u Riminiju.

Turska je danas pobijedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:21, 18:25, 25:23, 22:25 i 16:14, posle 144 minuta igre.

Izabranice Aleksandra Vladisavljeva bile su nadomak velikog iznenađenja i trijumfa protiv kompletne Turske.

Igrale su odbojkašice Srbije požrtvovano i borbenošću uspijevale da nadoknade nedostatak iskustva u ovakvim mečevima.

Turska je vodila sa 1:0 i 2:1, ali je Srbija uspela da izjednači i čak bila na korak od vođstva od 2:1 u setovima.

U petom setu Srbija je vodila, ali i uspela da stigne prednost Turkinja u finišu. Na žalost, nedostajalo je i malo sreće za konačnu pobjedu. Ovako, Srbija je osvojila prvi bod i bila ravnopravan rival Turskoj.