PORAZ U KLUŽU Borac ima nadu za revanš

Borac je poražen u Klužu od istoimenog domaćina 1:3 u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona. Ovaj rezultat ipak ostavlja nadu da "crveno-plavi" mogu u revanšu da pokušaju iznenaditi velikog favorita i prođu u drugo kolo kvalifikacija.

Veliku šansu imao je Borac u šestoj minuti. Subić je loptu poslao u peterac ka Panajotisu Moraitisu koji nije uspio pogoditi okvir gola, a bio je i u nedozvoljenoj poziciji.

Nakon toga uslijedio je penal za goste. Milojević i Omrani su se vukli u šesnaestercu, a sudija iz Holandije Johem Kamfuis je prestrogo pokazao na penal. Deak je pogodio stativu, a lopta se odbila do Omranija koji je postigao gol i doveo svoj tim u vođstvo u 10. minuti. Borac je u uvodnim minutama djelovao preplašeno i imali su puno grešaka u svojoj igri.

Nakon postignutog gola domaći su nastavili sa pritiskom i probijali su po desnoj strani odbrane šampiona BiH. Previše su imali prostora igrači šampiona Rumunije, što su znali da koriste dok se činilo da je trema bila prisutna u igri gostiju.

U 28. minuti domaći su došli do 2:0. Odlični Paun je proigrao Omranija, a on asistirao Deaku koji je postigao gol.

Imali su domači još nekoliko šansi, a istakao se golman Nikola Lakić kao i Đorđe Ćosič koji je izblokirao pokušaj Pauna.

U finišu prvog dijela veliko slavlje za Borac. Odličnu akciju po desnoj strani golom je krunisao Panajotis Moraitis. Sjajno je Grk reagovao na ubačaj Ziljkića i vratio nadu banjalučkom timu.

Drugi dio počeo je oprezno sa obje strane, a više su loptu u posjedu imali domaći. Kluž je zaprijetio preko Sigurjonsona čiji udarac je izblokiran. I kad se činilo da je Borac uspostavio ravnotežu Deak je sjajno uposlio Sigurjonsona koji je utrčao iz drugog plana i sjajnim udarcem donio prednost Klužu 3:1.

Promjene u timu i ulasci Marka Jovanovića, Amara Begića i Donalda Molsa donijele su mirniju igru Borcu pa su Banjalučani bili puno sigurniji i nisu dozvolili gostima da opasnije ugroze gol Lakića.

U 87. minuti sjajna kontra Borca. U velikoj šansi se našao Stojan Vranješ, ali nije dobro reagovao jer mu je lopta nezgodno odskočila. Velika šteta što kapiten Borca nije realizovao tu priliku. Revanš je za sedam dana u Banjaluci