Porazi Denvera i Minesote, slaba izdanja Jokića i Bjelice

Denver, srpskog košarkaša Nikole Jokića, izgubio je u Filadelfiji 123:104 u nastavku borbe za plej-of Zapadne konferencije NBA lige i propustio priliku da se približi Minesoti Nemanje Bjelice, koja je neočekivano poražena od Memfisa na svom terenu 101:93.

FOTO TANJUG/AP

Nagetsi su ostali na dvije pobjede manje od osmoplasirane Minesote, posljednjeg mjesta za plej-of, a jednom više od Los Anđeles Klipersa Miloša Teodosića i Bobana Marjanovića.

Jokić u Filadelfiji nije bio u svom ritmu, postigao je 14 poena uz loš šut iz igre 4/14, a uhvatio je 7 lopti i 4 puta asistirao.

Iz centarskog duela kao pobjednik izašao je Džoel Embid sa 20 pogodaka i 13 skokova, pratio ga je Džej-Džej Redik sa 19, dok je kod Denvera najefikasniji bio Vil Barton sa 25 poena.

Ni Bjelica se nije proslavio u porazu Minesote; ostao je bez ijednog koša za 22 minuta jer je promašio svih pet šuteva, uz četiri skoka i jedno završno dodavanje.

Grizlije su do trijumfa vodili Vejn Selden sa 23 i Mark Gasol sa 20 poena i 10 skokova, dok je kod “vukova” Džef Tig ubacio 25 poena.