Porazi srpskih tenisera u Barseloni i Budimpešti

Dušan Lajović je odigrao kvalitetan meč protiv Felisijana Lopeza ali je na kraju poražen 1:2 u setovima . Španac je dobio prvi set sa 6:4, srpski teniser je uzvratio u drugom 6:2 a onda u trećem setu prava drama.

Lajović je u čak tri gema imao brejk šanse, ali nije uspio da ih realizuje.

U trećem gemu čak tri brejk lopte je spasio Felisijano Lopez . U desetom gemu Španac je odigrao sjajno i prošao u naredno kolo.

Rivala je saznao i Novak Đoković, koji će sutra igrati protiv Martina Kližana iz Slovačke

Viktor Troicki je doživio šesti poraz u nizu, sada na startu turnira u Budimpešti od Nijemca Maksimilijana Marterera 3:6, 6:4, 6:4. Troicki je lako došao do prvog seta uz dva brejka, ali je u naredna dva stao i dozvolio Martereru da preokrene i slavi poslije 111 minuta igre.