POTPUNO ZASLUŽENO Napadač Dinama ponio titulu najboljeg igrača nedjelje u Ligi konferencija

Fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su PAOK rezultatom 2:0 (1:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige konferencija, a igrač utakmice je bio Bruno Petković, hrvatski napadač, koji je duel okončao sa dva pogotka.

Petković postiže gol

Igrao se 37. minut utakmice kada je Petković iskoristio Džonijevu grešku i matirao golmana grčkog tima za prednost za Maksimiru. Do drugog gola je došao u 71. minutu, kada je osigurao Dinamu veliko vođstvo uoči revanš meča na Tumbi, narednog četvrtka.

Za svoj nastup u Zagrebu, Petković je dobio nagradu za najboljeg igrača nedjelje u Ligi konferencija. Zanimljivo, sa dva pogotka je Bruno dospio na prvo mjesto liste strijelaca u trećem po kvalitetu takmičenju u Evropi. Dijeli ga sa Eranom Zahavijem iz Makabija iz Tel Aviva, a obojica su po sedam puta tresli mrežu rivala. Takođe, dva puta je pogađa u grupi protiv Balkanija, isti učinak je imao i protiv Astane, dok je jednom precizan bio protiv Betisa.

Po pet golova u dosadašnjem dijelu takmičenja postigli su Dor Perec (Makabi Tel Aviv), Gift Orban (Gent), kao i Benjamin Nigren (Nordsjeland) i Fredrik Gulbrandsen (Molde), prenosi Sportal.