POVREDA SRPSKOG REPREZENTATIVCA Dmitrović u bolovima napustio teren

Fudbaleri Sevilje slavili su na gostovanju Eibaru i 12. pobedu u sezoni upisali rezultatom 2:0.

FOTO EPA/ANDREJ CUKIC

Duel je obilježila i povreda srpskog reprezentativca Marka Dmitrovića koji je zamijenjen poslije sat vremena igre, prenosi Sportklub.

Sevilja je povela u 28. minutu kada je Lukas Okampos matirao Dmitrovića sa bijele tačke.

Penal je dosuđen nakon pregledavanja snimka, za razliku od situacije u kojoj je sudija gledao VAR samo sedam minuta ranije kada je odlučio da nema penala.

U 55. minutu Đoan Đordan postigao je drugi gol za goste na asistenciju Artura Vidala.

Dmitrović je zamijenjen je u 61. minutu nakon povrede. Nije se dogodila nikakva konkretna situacija u kojoj je došlo do povrede, ali je na nekih pet minuta prije zamjene prilikom jedne intervencije praktično izveo špagu što je samo pogoršalo neku bol koju je osjećao ranije.

Ivan Rakitić odigrao je 70. minuta u dresu Sevilje, Nemanje Gudalja nije bilo jer je odrađivao suspenziju zbog žutih kartona.

Sevilja nakon 20 odigranih mečeva ima 39 bodova na trećem mestu na tabeli. Eibar je odigrao 21 utakmicu i na 15. poziciji ima 20 bodova.

U sljedećem kolu Eibar će u goste Osasuni, a Sevilju očekuje duel sa Hetafeom.