Ostalo

PREČKA ZAUSTAVILA CRNOGORCE Poznat prvi polufinalista Svjetskog prvenstva u vaterpolu

Vaterpolo reprezentacije Grčke uspjela je da savlada Crnu Goru sa 10:9, te tako se domogne plasmana u polufinale Svjetskog prvenstva koje se održava u Japanu.

Vaterpolisti Grčke

Poprilično zanimljiv duel kojim su i otvoreni četvrtfinalni mečevi odigrale su dvije selekcije sa Balkana. Meč je bio prepun preokreta, a moglo je na samom kraju da dođe i do sasvim drugog rezultata.

Grčka je bolje otvorila duel, dobili su prvu četvrtinu sa 2:1, a potom i drugu sa 4:3, te su na poluvrijeme otišli s prednošću od 6:4.

Ipak, tada su Ajkule počele da igraju, treći dio igre je pripao njima i vratili su se u egal, te su sa 7:7 ušli u posljednjih osam minuta, piše Telegraf.

Tamo je ponovo bilo rezultatskih rolerkostera, da bi Grčka na minut do kraja postigla gol za 10:9. Crna Gora je potom imala priliku, ali je Miroslav Perković pogodio prečku, te je tako reprezentacija Grčke i prošla među četiri najbolja tima.

Grčka će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Italija – Srbija, koji je na programu od 9 časova i 30 minuta.