(FOTO) PREKINUT DUEL NA KOŠEVU Fudbaleri Sarajeva napustili teren u četvrtfinalu Kupa BiH protiv Borca, crveno-plavi idu dalje

Četvrtfinale Kupa BiH i duel Sarajeva i Borca na Koševu, koji je trebao biti praznik fudbala, prekinut je u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri Sarajeva i stručni štab odlučili su da napuste teren u 91. minutu meča. U trenutku prekida Borac je vodio sa 2:1, a do kraja je ostalo manje od 3 minute, te su Banjalučani na nepopularan način otišli dalje, pošto meč nije završen.

Domaći su “ogorčeni” na suđenje Matea Muse, koji je tokom meča imao pune ruke ruke posla i pokazao nekoliko crvenih kartona.

Po propozicijama takmičenja, rezultat će se registrovati 1:2 u korist Borca, pošto je odigrano više od 71. minuta odnosno 85% utakmice.

Sve je eskaliralo u sudijskoj nadoknadi. Uletjela je cijela klupa Sarajeva i krenula prema Mateu Musi, obrušili su se svi na glavnog arbitra, a nakom svega napustili igralište i otišli prema sjevernoj tribini kod najvatrenijih pristalica.

Sarajevo – Borac dešavanja do prekida u 91. minutu

Apsolutni heroj Banjalučana bio je dosadašnji “anonimus” i junior crveno-plavih Stefan Marčetić, koji je sa dva gola trasirao put u završnicu takmičenja. Prvo je efektno pogodio iz daljine u 23. minutu meča.

Odlična polukontra velikana iz Platonove započela je oduzimanjen lopte Erere, došla je do Kulašina koji je pokazao svoju brzinu, pretrčao 30-ak metara i proigrao Marčetića koji fenomenalnim udarcem matira nemoćnog Rogića za 1:0.

fk borac

Mogao je Borac veoma brzo nakon toga i da duplira prednost. Ponovo je odlične motoričke sposobnosti pokazao Kulašin, pobjegao domaćoj odbrani, obišao golmana, ali na žalost gostiju pogodio samo stativu.

Do kraja poluvremena nije viđeno više zanimljivosti, a početkom drugog dijela počela je i nervoza na klupi domaćina, te su u više navrata morali reagovati Luka Bilbija i Mateo Musa.

Početni pritisak isplatio se bordo timu. Izabranici Simona Rožmana do izjednačenja su stigli u 55. minutu sa bijele tačke. Mirno je udarac realizovao Čataković, a prethodno je Mustafić pao u šesnaestercu nakon duela sa Ererom.

Radost domaćih nije predugo trajala. Igrao se 59. minut susreta, a Marčetić je ponovo pokazao da Borac ima svijetlu budućnost sa svojim “klincima”.

Centrirao je Vuković, a Marčetić je nadvisio Đuričkovića i matirao Rogića za 2:1.

Tenzija na terenu dostigla je vrhunac u 63. minutu, kada Renan de Oliveira udara u lice Jokića nakon jednog duela, te dobija direktan crveni karton.

Skočila je tada cijela klupa domaćih, a Mateo Musa imao je pune ruke posla, te je tako poslije Oliveire isključenje zaradio i trener golmana Sarajeva Luka Gobec.

Borac je do kraja pametno iskoristio igrača više, nije dozvolio Sarajevu neku ozbiljniju priliku, a sve je eskaliralo u sudijskoj nadoknadi. Uletjela je cijela klupa Sarajeva i krenula prema Mateu Musi, obrušili su se svi na glavnog arbitra, a nakom svega napustili igralište i otišli prema sjevernoj tribini kod najvatrenijih pristalica.