PREMIJER LIGA BiH Poraz Borca u Tuzli (VIDEO)

Fudbaleri Boreca su doživeli poraz od Slobode u Tuzli, a domaćini koji su u prethodnom periodu imali mnogo problema i štrajkovali zbog neizmirenih obaveza od strane uprave, zasluženo su stigli do pobjede od 3:1.

Tuzlaci su poveli već u devetom minutu kada je Omar Pršeš sjajno izveo slobodan udarac sa desne strane i pogodio bliži ugao golmana Mladena Lučića koji je morao bolje da reaguje.

Almir Bekić je u 19. minutu prevario Denisa Čomora koji je u padu rukom dirao loptu, pa je sudija Frano Jelić pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne u 20. minutu bio je kapiten domaćih Almir Bekić.

Samo minut kasnije poslije akcije Stojana Vranješa i Ivana Crnova koji je odlično centrirao prvenac u crveno-plavom dresu postigao je Srđan Vujaklija, pa se na odmor otišlo sa golom prednosti za Slobodu.

U nastavku susreta Banjalučani su napadali, li su i Tuzlaci prijetili. Šansu za izjednačenje imao je Vranješ 83. minutu kada je odlično šutirao glavom, ali je pogodio stativu.

U sudijskoj nadoknadi vremena Vujaklija je prokockao stopostotnu šansu, a na drugoj strani Lučić je dva puta dobro intervenisao. Treći pogodak nza domaće postigao je štoper Borca Nebojša Runić koji je loše reagovao i sa 40-ak metara poslao loptu u mrežu istrčalog Lučića.

Tuzla City              7        4        2        1        10:6             14

Sarajevo                 7        4        2        1        10:7             14

Zrinjski                  8        4        1        3        10:3             13

Radnik                   8        4        0        4        11:9             12

Sloboda                 8        3        3        2        11:11             12

Čelik                      8        3        3        2        8:8               12

Borac                     8        3        2        3        8:11              11

Široki Brijeg          7        1        4        2        8:7               7

Velež                       8        1        2        5        5:10             5

Mladost                  8        1        2        5        4:11             5

Zvijezda 09            7        0        3        4        4:13             3