PREMIJER LIGA BiH Poraz Radnika u Tuzli

Radnika su doživjeli poraz u 1. kolu Premijer lige BiH, a savladala ih je Sloboda sa 2:1. Sjajnu, veoma otvorenu utakmicu prikazala su dva tima na stadionu Tušanj, a na kraju su tri boda ostala u Tuzli.

U 18. minutu Bijeljinci su mogli do vođstva, šutirao je Demir Peco, ali je lopta pogodila stativu.

Kazna za taj promašaj stigla je pet minuta kasnije Samir Bekrić je centrirao sa desne strane, glavom je ju je zakačio Amer Bekić, a onda je Srđan Bečelić u želji da otkloni opasnost pogodio vlastitu mrežu.

U 58. minutu Omar Pršeš je sjajno uposlio Amera Bekića u šesnaestercu rivala poslavši loptu između tri igrača gostujućeg tima, a napadač Tuzlaka je iskosa sa desne strane pored istrčalog Dalibora Kozića poslao loptu u dalji ugao.

Veliku priliku da finiš meča učini zanimljivim imao je iskusni Velibor Đurić u 80. minutu, ali je sa sedam-osam metara iskosa sa lijeve strane pogodio vanjski dio mreže.

Čuvar mreže Radnika Kozić je u 83. minutu odbranio šut Abida Mujagića, a pomenuti prvotimac Slobode je dva minuta kasnije loše reagovao poslije šuta Pece i poslao loptu u sopstvenu mrežu.