i putem aplikacije za
Besplatno na

PREMIJER LIGA BiH Poraz Radnika u Tuzli

Autor:

Radnika su doživjeli poraz u 1. kolu Premijer lige BiH, a savladala ih je Sloboda sa 2:1. Sjajnu, veoma otvorenu utakmicu prikazala su dva tima na stadionu Tušanj, a na kraju su tri boda ostala u Tuzli.

U 18. minutu Bijeljinci su mogli do vođstva, šutirao je Demir Peco, ali je lopta pogodila stativu.

Kazna za taj promašaj stigla je pet minuta kasnije – Samir Bekrić je centrirao sa desne strane, glavom je ju je zakačio Amer Bekić, a onda je Srđan Bečelić u želji da otkloni opasnost pogodio vlastitu mrežu.

U 58. minutu Omar Pršeš je sjajno uposlio Amera Bekića u šesnaestercu rivala poslavši loptu između tri igrača gostujućeg tima, a napadač Tuzlaka je iskosa sa desne strane pored istrčalog Dalibora Kozića poslao loptu u dalji ugao.

Veliku priliku da finiš meča učini zanimljivim imao je iskusni Velibor Đurić u 80. minutu, ali je sa sedam-osam metara iskosa sa lijeve strane pogodio vanjski dio mreže.

Čuvar mreže Radnika Kozić je u 83. minutu odbranio šut Abida Mujagića, a pomenuti prvotimac Slobode je dva minuta kasnije loše reagovao poslije šuta Pece i poslao loptu u sopstvenu mrežu.